Cover Image

Sterownik jako mózg kotła grzewczego

Maj 29, 2020
Czas czytania: 3 minut

Mózgiem każdego kotła grzewczego jest sterownik. To właśnie dzięki niemu obsługa systemu grzewczego jest prosta i niemal intuicyjna, a cały układ działa w sposób niezawodny oraz optymalny. Wszystkiego, co warto wiedzieć o sterownikach w kotłach grzewczych, dowiesz się, czytając nasz wpis.

Jakie rodzaje sterowników można wyróżnić i do czego służą?

Sterownik może być fabrycznie zamontowany przy kotle lub może stanowić jego wyposażenie dodatkowe. Ponadto sterowniki dzieli się na te do kotłów zasypowych oraz na te do kotłów z podajnikiem. Innym kryterium podziału jest sposób ich regulacji. Ze względu na nią wyróżnić można sterowniki sterowane przez Internet, bezprzewodowe, przewodowe oraz pogodowe.

Głównym zadaniem sterownika w każdym kotle grzewczym jest zarządzanie wytwarzaniem ciepła, a następnie jego rozprowadzanie po systemie grzewczym. Dzięki niemu możliwe staje się ekonomiczne spalanie, przy zachowywaniu odpowiedniego komfortu cieplnego. Sterowniki zarządzają nie tylko samym kotłem, lecz również pracą pompy c.o. i wentylatorem, a także współpracują z termostatami w pokojach.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty sterowników?

W naszej ofercie znajdą Państwo bogaty wybór różnego rodzaju sterowników do kotłów grzewczych najwyższej jakości. Proponowane przez nas regulatory są wyjątkowo funkcjonalne, gdyż mogą sterować równocześnie:

- pompą centralnego ogrzewania (C.O.), w tym także dodatkową,
- pompą ciepłej wody użytkowej (C.W.U.), w tym także dodatkową,
- pompą ogrzewania podłogowego,
- pompą buforową,
- pompą cyrkulacyjną,
- nadmuchem,
- podajnikiem paliwa,
- zaworem wbudowanym.

Są także wyjątkowo łatwe w obsłudze – współpracują z modułem GSM, modułem internetowym oraz z regulatorem pokojowym. Zmian parametrów, uzależnionych od rodzaju kotła i stosowanego w nim opału, dokonuje się w nich na przejrzystym, kolorowym wyświetlaczu dotykowym. Oferowane przez nas regulatory wyróżnia dodatkowa funkcja badania przepływu, dzięki której sterownik samodzielnie doregulowuje siłę nadmuchu w zależności od siły ciągu komina. Sterownik sam wprowadza korekty do czasu pracy i do przerwy podajnika w zależności od osiąganych obrotów, co pozwala na doregulowanie dawki paliwa do rzeczywistych warunków pracy kotła. Dzięki oferowanym przez nas sterownikom do kotłów grzewczych możliwe jest utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniu.

Nasze sterowniki zapewnią Państwu także bezpieczeństwo, dzięki czujnikowi wylotu spalin. Instalując nasze sterowniki, szybko zaobserwują Państwo oszczędności w spalaniu na poziomie kilkunastu procent, a także przyczynią się do ochrony środowiska, gdyż kotły ze sterownikiem charakteryzuje niska emisja pyłów i gazów szkodliwych dla środowiska. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.