Cover Image

Budowa i zastosowanie nagrzewnic powietrznych

Czerwiec 1, 2020
Czas czytania: 3 minut

Nagrzewnice powietrza to urządzenia, służące do ogrzewania mieszkań oraz miejsc pracy, w których wysokość minimalnej dopuszczalnej temperatury wynosi 18 stopni.

Wysokość ta ustalona została w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej. Ponieważ zagwarantowanie takiej temperatury tradycyjnymi metodami w sposób równomierny w obiektach o dużym metrażu jest nieekonomiczne, montuje się w tym celu nagrzewnice powietrza. Są wydajne, energooszczędne i łatwe w obsłudze. Sprawdź, jak działają oraz gdzie się je stosuje.

Zastosowanie nagrzewnic powietrznych

Nagrzewnice powietrza używane są przede wszystkim w magazynach, szklarniach, na placach budowy i w stacjach diagnostycznych. Dzielą się na nagrzewnice:

- olejowe,

- elektryczne,

- wodne,

- zasilane paliwami stałymi,

- gazowe.

Inne miejsca, w których można zauważyć nagrzewnice powietrza to hale sportowe, obiekty gospodarcze, warsztaty, stacje wulkanizatorskie i kościoły. Przede wszystkim montuje się je tam, gdzie instalacja grzewcza została uszkodzona lub gdzie nie istnieją warunki do jej założenia. Nagrzewnice powietrzne są wówczas gwarantem ciągłości grzania. Atutem oferowanych przez nas urządzeń jest możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy, prostota konstrukcji oraz intuicyjna obsługa.

Jak działają nagrzewnice wodne i gazowe?

W naszej ofercie posiadamy najwyższej jakości nagrzewnice wodne oraz gazowe. Wodne wyposażone zostały w aluminiowy wymiennik, przez który przepływa gorąca woda. Energia cieplna zostaje następnie przekazana przez lamele, na skutek czego powietrze nagrzewa się. Nagrzewnice gazowe natomiast działają dzięki zachodzącemu w nich procesowi spalania gazu propan-butan w otwartej komorze. Wentylator zasysa powietrze, które następnie jest ocieplane. Nagrzane, zostaje wydmuchane z nagrzewnicy.

Zaopatrując się w oferowane przez nas nagrzewnice wodne i gazowe, trzeba pamiętać, aby odpowiednio dobrać urządzenie do wielkości pomieszczenia. Do ogrzania dużych przestrzeni najlepsze będą ogrzewnice gazowe, których temperaturę można ustawić w zakresie od 5 do 55 stopni. Zamontowany w nich termostat sprawia, że urządzenie automatycznie się wyłącza, gdy temperatura osiągnie określoną wartość. Proponowane przez nas kompaktowe modele wodne lepiej sprawdzą się natomiast w pomieszczeniach o mniejszej powierzchni i kubaturze, a także w miejscach o wyższej wilgotności powietrza, czyli na przykład w szklarniach.